NAGRODA SPECJALNA DLA MUZEUM ZIEMI ZŁOTOWSKIEJ

22 marca 2024 r. w sali kinowej Złotowski Dom Kultury po raz XXIV miał miejsce wielki finał konkursu Powiatowe Godło Promocyjne Złoty Herb 2023.

To wspaniały konkurs bowiem wyróżnia ludzi nie tylko za ich aktywność w biznesie i działalność na rzecz swoich firm, ale dostrzega też zaangażowanie laureatów na rzecz miasta i powiatu Złotowskiego oraz miejscowej społeczności. Organizatorzy doceniają także ważną rolę, jaką w naszym życiu odgrywa sport, rekreacji, zdrowie oraz kultura i sztuka.

Gospodarzami Gali XXIV edycji konkursu byli Karol Pufal, starszy cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz Adam Pulit, burmistrz Złotowa. Gośćmi uroczystości byli natomiast senator Adam Szejnfeld, dr Mirosława Rutkowska-Krupka, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marek Skoraszewski, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz dr Paweł Owsiany, dyr. Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.
Wśród prestiżowych wyróżnień w kilku kategoriach nagrodę specjalną otrzymało Muzeum Ziemi Złotowskiej, w uznaniu dotychczasowych działań na polu pielęgnowania historii i tradycji miasta oraz regionu Krajny. Nagrodę – okazały Złoty Herb odebrała dyrektor Kamila Krzanik-Dworanowska.

Dziękujemy kapitule konkursowej za docenienie naszej działalności. W ostatnich latach nastąpił wyraźny rozwój naszej instytucji. Mamy obecnie 5 obiektów, co roku odnotowujemy wzrost frekwencji, prowadzimy certyfikowany punkt Informacja Turystyczna w Złotowie i sklep ze sprzedażą setek produktów regionalnych i rękodzieła.
W bieżącej, XXIV edycji konkursu o „Złoty Herb’2023” laureatów wybrano w pięciu kategoriach. Były też i Nagrody Specjalne. Gratulujemy pozostałym uczestnikom konkursu:
LAUREAT KATEGORIA PRODUKCJA:
1. ALUPROF SA ZAKŁAD W ZŁOTOWIE UL. KUJAŃSKA 10 E, 77-400 ZŁOTÓW
2. SERWISPALET SP. Z O.O. UL. SPOKOJNA 18A, 77-420 LIPKA
LAUREAT KATEGORIA HANDEL:
1. DELIKATESY „GROSIK” JOLANTA KULASEK UL. DOMAŃSKIEGO 4, 77-400 ZŁOTÓW
2. ŚWIAT SMAKÓW MAGDALENA I MARCIN SZEFFLER UL. WOJ. POLSKIEGO 20A, 77-400 ZŁOTÓW
LAUREAT KATEGORIA USŁUGI:
1. KOTWICCY PRACOWNIA ZŁOTNICZA UL. BOH. WESTERPLATTE 1G 77-400 ZŁOTÓW
2. ARCHIPELAG ROZWOJU JAROSŁAW DOBRZYŃSKI UL. MICKIEWICZA 23, 77-400 ZŁOTÓW
LAUREAT KATEGORIA ROLNICTWO, LEŚNICTWO I AGROBIZNES:
1. OMNIVENT SP. Z O.O UL. SĘPOLEŃSKA 20, 77-420 LIPKA
LAUREAT KATEGORIA ZDROWY ZŁOTÓW:
1. STUDIO FITNESS ZAGRAY-SIŁOWNIA MEDYCZNA BARBARA EWA ZAWADZKA UL. NORWIDA 4A, 77-400 ZŁOTÓW
2. NATALIA I TOMASZ RACZYŃSCY SALA ZABAW „JELONKI” UL. MICKIEWICZA 1, 77-400 ZŁOTÓW

WRĘCZONA ZOSTAŁA RÓWNIEŻ NAGRODA SPECJALNA DLA:

• MUZEUM ZIEMI ZŁOTOWSKIEJ

ZA PIELĘGNOWANIE HISTORII I TRADYCJI MIASTA ORAZ REGIONU KRAJNY.