Polski Dzień w Ambasadzie RP w Pradze

Polski Dzień w Pradze – to było ogromne wyróżnienie i zaszczyt dla Muzeum Ziemi Złotowskiej!

Dzięki współpracy z Wielkopolska Organizacja Turystyczna i WZLOT strefa haftu krajeńskiego zagościła na Polský den v zahradách 2023 w ogrodach Velvyslanectví Polské Republiky v Praze (Ambasada RP w Pradze). Nasz region reprezentowała Kamila Krzanik-Dworanowska – dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej, Katarzyna Urban – prezes WZLOT-u, oraz Joanna Skiera – edukatorka, animatorka i twórczyni Haft Krajeński.

W trakcie wydarzenia stoisko haftu krajeńskiego odwiedzili obywatele Czech, Francji, Ukrainy, Hiszpanii, USA, Niemiec oraz oczywiście nasi Rodacy, mieszkający na stałe w Czechach. Uzyskali informacje o tym gdzie leżą Wielkopolskie Zdroje, z czego słynie nasz region i dlaczego warto go odwiedzić oraz zapoznali się z ludowymi wzorami z Krajny.

Była to rewelacyjna impreza, którą odwiedziło kilka tysięcy osób, których nawet siarczysta burza nie wystraszyła. Razem z nami w Czechach byli przedstawiciele Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, a na scenie głównej Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Mocna ekipa z Wielkopolski!

Dziękujemy Polský institut v Praze za zaproszenie!

Dziękujemy również Koło Gospodyń Wiejskich Dzierzążenko „Dziarskie Babki” za wypożyczenie pięknych wianków i zapasek.