poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Spacer po Złotowie z przewodnikiem

Spacer po Złotowie – każda sobota wakacji w godz. 15-17, zbiórka przed dworcem PKP, zakończenie w Zagrodzie Krajeńskiej, uczestnictwo bezpłatne, zaprasza Muzeum Ziemi Złotowskiej!

Zapraszamy do uczestnictwa w „Spacerze po Złotowie” z przewodnikiem. Zapraszamy w duchu idei – bądź turystą we własnym mieście, ale mile widziane będą także osoby goszczące w naszym mieście.

Zaczynając przy dworcu kolejowym, poruszając się w stronę ratusza dotrzemy do Zagrody Krajeńskiej. Dwugodzinną trasę spaceru zaplanowano tak, aby obejmowała miejsca wszystkim znane, ale też te, o których nie pomyślimy przy zwykłym spacerze po mieście.  Po drodze przewodnik opowie o mijanych zabytkach, budynkach, zieleni miejskiej. W trakcie spaceru dowiecie się Państwo ciekawych informacji, nieznanych faktów, anegdot, legend… Chętnie usłyszymy historie, które Wy znacie, a kojarzące się Wam historycznie z mijanym w czasie spaceru miejscem.

Czy wiecie, ze właściciel Hotel Zur Ostbahn przy obecnej al. Piasta – Georg Jauczus, był swego czasu najcięższym człowiekiem w mieście? Ważył 175 kg! Rozmiary obiadu, który skonsumował w restauracji podczas wycieczki do Szczecina wywołały powszechne poruszenie, a obecny przy zdarzeniu dziennikarz opisywał to jako sensacja w lokalnej  gazecie! Budynek hotelu G. Jauczusa wciąż istnieje, choć już dawno nie spełnia swoeje roli!

Skip to content