Zdobyliśmy aż dwie nagrody dla Muzeum Ziemi Złotowskiej

7 listopada 2023 na XXIV Gali Konkursu Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego zostały nagrodzone działania i inicjatywy, które zmieniają Wielkopolskę. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego z Kapitułą Konkursową nagrodził naszą ubiegłoroczną działalność w obu kategoriach!

👉Działania proekologiczne – 12 tys. zł za organizację „Wielkiego Dnia Pszczół w Zagrodzie Krajeńskiej”

👉Działania prokulturowe – 9 tys. zł za organizację Jubileuszu 60-lecia Muzeum Ziemi Złotowskiej

Nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami z rąk Jacka Bogusławskiego – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego odebrała dyrektorka muzeum Kamila Krzanik-Dworanowska wraz z Adamem Pulitem – Burmistrzem Złotowa.

„W tym roku zgłoszeń do konkursu było aż 207! Staramy się, jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego dostrzegać wartościowe inicjatywy podejmowane oddolnie oraz nagradzać te, które w sposób szczególny przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych w wymiarze szeroko pojętej działalności kulturowej i ekologicznej. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję nagród i mam trzymam kciuki, aby wasza energia nigdy nie gasła!” – mówił podczas gali przewodniczący komisji.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazła się również Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie oraz Gmina Zakrzewo, Towarzystwo Miłośników Łobżenicy oraz Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim kilkudziesięciu laureatom zaangażowania, pasji i odpowiedzialności, które wynikają z miłości do małych ojczyzn.