poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Szkoła Buchwaldów – ekspozycja w Spichlerzu

28 maja 2021 r do odwołania

Spichlerz Złotowski przy ulicy Spichrzowej

Wystawa czasowa „Szkoła Buchwaldów” zostaje przeniesiona do Spichlerza Złotowskiego, aby dać widzom możliwość zapoznania się z nią w tradycyjnej, a nie tylko wirtualnej formie.

W związku z nadaniem imienia skwerowi: „Skwer francuski Janiny i Czesława Buchwaldów”, Muzeum Ziemi Złotowskiej przygotowało wystawę poświęconą ich pamięci. Prezentujemy na niej sylwetki J. i Cz. Buchwaldów ich dokonania w różnych obszarach działalności, z lat 1968 – 2015, kiedy mieszkali w Złotowie.

Wystawa była w swojej pierwotnej formie prezentowana w siedzibie muzeum przy ul. Wojska Polskiego.

sprawdź tutaj

Materiał video opracowany do wystawy na YT – zobacz tutaj

Jednak ze względu na duże zainteresowanie kat wraz z resztą niezwykłej kolekcji (nie tylko fotograficznej) znalazł nowe lokum, na II piętrze Spichlerza Złotowskiego (ul. Spichrzowa 9). Do odwołania można podziwiać wystawę, nie tylko w nowym miejscu, ale i w nowej aranżacji.

Przypominamy jednocześnie, że na ostatnim piętrze Spichlerza czeka na zwiedzających wystawa stała – „Szkoły polskie”. Na parterze natomiast, znaleźć można wszelkie informacje turystyczne dotyczące naszego, pięknego miasta.

Oprócz działalności pedagogicznej (nauczyciele języka francuskiego w LO w Złotowie), prezentujemy niezwykle ciekawe pasje i zainteresowania Czesława Buchwalda, jako miłośnika i propagatora kultury i sztuki francuskiej, tłumacza, pisarza, regionalisty, melomana, dokumentalisty, społecznika, ale przede wszystkim fotografa uwieczniającego uroki Złotowszczyzny w architekturze i krajobrazie. Na wystawie zaprezentujemy pokaźny zestaw fotogramów, które powstały na zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez Buchwalda na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Do grona jego wychowanków zaliczyć można kilku znanych w kraju wybitnych fotografików.

Skip to content