KONKURS „Zima z domowego albumu”

Muzeum Ziemi Złotowskiej pragnie przywołać ducha dawnych świąt, tych białych i rodzinnych. Zapraszamy do udziału w konkursie, którego tematem jest „Zima z domowego albumu”. W konkursie może uczestniczyć każdy, kto zgłosi stare zdjęcie, przedstawiające temat świąteczno-zimowy. Aby wystartować w rozgrywce wystarczy otworzyć album ze zdjęciami, znaleźć zimową fotografię, opisać ją i dostarczyć kopię w wersji cyfrowej w terminie do 20 grudnia 2020 r. pod adres mailowy muzeum. Warto pokazać jak wyglądało ubieranie choinki, wigilijny stół, Gwiazdor czy zabawy na śniegu. Konkursem chcemy zachęcić do wyruszenia tropem rodzinnych wspomnień; do przyjrzenia się pamiątkom oraz poszukiwań w domowych albumach. „Zima z domowego albumu” to świąteczny projekt, który ma na celu dotarcie do bardzo cennych, wartościowych i nierozpoznanych materiałów archiwalnych, czyli źródeł historycznych przechowywanych w rodzinnych, prywatnych szufladach.

szczegóły konkursu oraz regulamin –REGULAMIN KONKURSU zima 2020

WYNIKI KONKURSU

Do konkursu wpłynęło 11 zdjęć. Głosowanie internetowe poprzez kliknięcie „Lubię to!” trwało od 24 grudnia 2020 r. do 6 stycznia 2021 r. w galerii na stronie www.facebook.com/muzeumzlotow Uczestnicy konkursu, których zdjęcia uzyskały największą ilość głosów:

Nagroda I – Damian – zdjęcie pod nazwą zima 1982 r. – 283 głosy

Nagroda II – Lilla – zdjęcie wizyta Mikołaja 1996 r. – 175 głosów

Komisja przyznała nagrodę pocieszenia od organizatora:

Barbara – zdjęcie zrobione w styczniu 1997 roku na terenie Cytadeli w Poznaniu – 15 głosów

Osoby nagrodzone otrzymają zewnętrzne dyski twarde o pojemności 1 TB, nagrody książkowe, gadżety z okazji 650-lecia Złotowa przekazane przez UM i dyplomy.